Aliyah lift to Israel kef of moving international shipping relocation
International lift kef moving to Israel
Sonigo Moving to Israel - relocation, storage, international shipping
shipping container to Israel kef and lift International moving to Israel
SonigoInternational moving to Israel very kef of a lift international shipping
shipping container to Israel kef and lift International moving to Israel
Sonigo Moving to Israel - relocation, storage, international shipping
SonigoInternational moving to Israel very kef of a lift international shipping
International lift kef moving to Israel
שילוח בינלאומי לישראל - סוניגו יבוא רכב, תושב חוזר, עמילי מכס,

שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומית מסובכת יותר מהובלה מקומית, משום שהיא כרוכה בשימוש בשירותים של יותר מחברת הובלות אחת ונדרשת לקיים את התקנות החלות במדינות שונות.

מדריך זה יעזור לכם להבין את השלבים החשובים הכרוכים בהעברת תכולת ביתכם מנקודת המוצא ועד ליעד.

מי הצדדים המעורבים בשילוח בינלאומית?

 1. השולח

האדם השולח את המשלוח. מכיוון שהשולח הוא הבעלים של כל הטובין, הוא נושא באחריות חוקית לתכולת המשלוח, לרשימת הפריטים הנכללים במשלוח, לעלויות השילוח, לתשלום היטלי היבוא ולכל הניירת הדרושה, לביטוח ולכל אי ההתאמות או התשלומים הנוספים לאורך הדרך.

ודאו שאתם מבינים את הצעת המחיר שקיבלתם והקפידו לבחור בחברה אשר תמסור לכם מידע מפורט ויעיל, כדי שתדעו למה לצפות ותימנעו מהפתעות.

 1. חברת השילוח הבינלאומי

זו החברה בה תבחרו לתיאום ההובלה כולה. היא תפקח על כל השותפים האחרים המעורבים בהובלה. בקשו ממנה לפרט באופן ברור מה כלול בתשלום ולמה עליכם לדאוג בעצמכם. עליכם לוודא מה ומתי עליכם לשלם עבור כל חלק מן ההובלה – כך שלא תיתקלו בהפתעות לא נעימות כאשר המשלוח יגיע למדינת היעד.

לרוב, חברה זו תחתום אתכם על החוזה, תשלח לכם את החשבון ותהיה אחראית לפתרון כל הבעיות או התלונות העשויות להיות לכם.

 1. סוכן המקור

זו החברה אשר תארוז ותעמיס את המשלוח. מכיוון שמדובר בדרך כלל בחברה מקומית, היא תבצע סקירה לפני ההובלה כדי ליצור רשימה מפורטת של תכולת הבית ולתת לכם הצעת מחיר מדויקת.

 1. המשלח הבינלאומי

המשלח הבינלאומי מארגן את השילוח הימי ומטפל במסמכי היצוא (כולל "שטר מטען פנימי"). המשלח הבינלאומי וסוכן המקור (העשויים להיות אותה חברה) ידאגו להובלת המוצרים שלכם מביתכם לנמל.

באפשרותכם לעבוד מול משלח בינלאומי גם במדינת היעד.

 1. מחסן הקונסולידציה

אם יש לכם מכולה מלאה, אתם יכולים לשלוח את הטובין שלכם ישירות לנמל. אבל אם יש לכם משלוח קטן יותר הדורש קונסולידציה (איחוד), ייתכן כי הוא יישלח למחסן קונסולידציה, שם ייארז במכולה ביחד עם מוצרים של שולח אחר המיועדים להגיע לאותו היעד.

 1. נמל היצוא

זהו הנמל בו מתבצעת העמסת המכולה לספינה בפועל. יש להעמיס ולאטום את המכולה עם הגעתה לנמל היצוא. בדרך כלל לנמל היצוא אין חשיבות מבחינתכם, מכיוון שלא יהיה לכם קשר כלשהו עמו. הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק הוא שהצעת המחיר שקיבלתם כוללת את אגרת נמל המוצא ואת אגרת הטיפול במסוף המוצא. הן תצוינה בדרך כלל במילים "Origin Port Fees" או "OTHC" (Origin Terminal Handling Charges). במשלוחים המיועדים לארצות הברית, אגרות אלה הן בדרך כלל מבוקרות ונמוכות יחסית וכמעט תמיד כלולות במחיר; עם זאת, כדאי לבדוק כדי לוודא זאת.

כל דבר המגיע לנמל חייב להיות מועמס כבר למכולה, אטום ומשוחרר מן המכס במדינת המוצא. (השחרור במדינת המוצא מתבצע כמעט תמיד באופן ממוחשב).

 1. חברת הספנות

זו החברה אשר הספינה נמצאת בבעלותה. היא תנפיק "שטר מטען מאסטר" או "שטר מטען ימי". ברוב המקרים לא תהיו מודעים כלל לקיומו של תהליך זה; אולם מומלץ לשאול איזו חברת ספנות תוביל את המוצרים שלכם, משתי סיבות:

 • לוודא שהצעת המחיר מבוססת על התעריפים בפועל, ואינה בגדר "ניחוש".
 • על מנת לאפשר מעקב מקוון ישיר מול חברת הספנות.
 1. חברת המכולות

חברת המכולות היא המכונה המחזיקה בבעלותה את המכולה הימית ומשכירה אותה. זו עשויה להיות חברת הספנות או חברה אחרת, אולם לעובדה זו אין חשיבות מעשית עבורכם.

 1. נמל היעד

זה המקום בו תתבצע הפריקה של המוצרים במדינת היעד. בדרך לא יהיה לכם שום קשר עם הנמל. אבל אתם תהיו חייבים לו כסף! חשוב מאד שתבדקו שהצעת המחיר כוללת את אגרות נמל היעד ו-DTHC (אגרות טיפול במסוף היעד), או לפחות מציינת את סכומם.

הערה – אי הכללת אגרות נמל היעד בעת מתן הצעות מחיר לשילוח ימי בינלאומי היא דבר שבשגרה, אך אינה מקובלת לחלוטין.

אגרות אלה משולמות בדרך כלל במטבע של מדינת היעד ונרשמות כמעט תמיד כ"לא כלולות". על הצעת המחיר שתקבלו לכלול אותן לפחות להציג את סכומן. אתם חייבים לשלם אותן, ללא קשר לסכום, אפילו אם הן אינן מפורטות.

 1. מחסן הערובה של המכס

זהו מחסן היעד בו המוצרים שלכם יאוחסנו עד שחרורם מן המכס. אופן הטיפול בשחרור משתנה ממדינה למדינה. למשל, בקנדה השולח חייב להיות נוכח בעת הגעת המוצרים. בארצות הברית שחרור של מכולה שנכנסת בשלמותה מתבצע בבת אחת, אפילו אם היא מכילה משלוחים שונים. עם זאת, יש מדינות בהן קיימת חובה לפרוק מכולות המכילות יותר ממשלוח אחד וכל משלוח משוחרר מהמכס באופן פרטני. חשוב לברר כיצד תהליך זה מתבצע ולאחר כמה זמן תידרשו להתחיל לשלם דמי אחסון ואגרות נוספות.

 1. סוכן היעד

זו החברה במדינת היעד אשר תטפל בהליכי השחרור מהמכס, בהתנהלות מול הנמל ובמשלוח לביתכם. חברת הספנות הבינלאומית/מנהל ההובלה יכולים לשמש כסוכן היעד לצורך טיפול בשילוח כולו. עם זאת, מקובל להשתמש בשירותיה של חברה מקומית במדינת היעד.

הקפידו לברר את זהותו של סוכן היעד בעת קבלת הצעת המחיר, וזאת מן הסיבות הבאות:

 • כדי לוודא שהצעת המחיר מבוססת על התעריפים בפועל, ואינה בגדר "ניחוש" בלבד
 • כדי לבדוק את המוניטין וההמלצות של החברה אשר תטפל בטובין שלכם ביעד
 • לכן עליכם לשאול את סוכן היעד שאלות לגבי היטלי יבוא, הגבלות ופטורים
 • כדי לתת מענה לסוגיות ספציפיות הקשורות למקום של ביתכם החדש (האם קיימת גישה עבור מכולה באורך של 12 מטר? האם ברוב בנייני המגורים בעיר יש מעלית גדולה מספיק עבור הספה הענקית שלי?)

מילה בנושא עמילים

עמיל הוא מנהל הובלה אשר אינו מבצע אף אחת מן העבודות האחרות. אל תבלבלו בין עמיל לבין משלח בינלאומי, העשוי להשתמש בשירותיהם של סוכן המקור וסוכן היעד כקבלני משנה, מכיוון שהמשלח הבינלאומי מבצע פעולות חיוניות עבור הליך השילוח הבינלאומי, אפילו אם אתם לא רואים אותן מתבצעות.

מכיוון שעמיל אינו מבצע אף אחת מן העבודות הנדרשות, המחיר שהוא גובה תמורת ההובלה יהיה גבוה מזה המופיע בהצעת המחיר של כל חברה אחרת אשר בשירותיה הוא משתמש, בהנחה שאותה חברה תשתמש באותו מערך שירותים כמו העמיל. עם זאת, לעתים קרובות עמילים מעניקים מחירים נמוכים יותר מאשר חברות אחרות כי:

 • ייתכן כי הם אינם משתמשים באותו מערך שירותים או בשירותים באותה רמת איכות בהם חברה אחרת עשויה לבחור.
 • הם עלולים לא לבדוק את העלויות בפועל עד שתבחרו להשתמש בשירותיהם, ואז הם עלולים לנצל פרצה כלשהי בהסכם כדי להעלות את המחיר.
 • הם לא משלמים דמי רישיון כחוק.

לכן, עמיל עשוי לתת לכם הצעת המחיר הנראית לכאורה כנמוכה ביותר, אבל בסופו של דבר, או שהיא תהיה גבוהה יותר מהצעת המחיר המקורית או שתקבלו שירות באיכות נמוכה יותר (יותר נזקים, יותר עיכובים, יותר בעיות, ותצטרכו להשקיע יותר כסף כדי לתקן אותם).

והכי חשוב, אף אחד לא בודק את היציבות הפיננסית של העמיל. אם תשלמו לעמיל והוא לא ישלם לחברת הספנות, לא תקבלו את הדברים שלכם! לעומת זאת, ועדת הימאות הפדרלית דורשת ערבות מי שמחזיק ברישיון מטעמה, וגופים מכובדים בענף, כגון FIDI-FAIM, בודקים את היציבות הפיננסית של החברות הרשומות בהם.

במסגרת שירותי ההעברה (רילוקיישן) הבינלאומיים ישנן חברות המספקות שירותים מקצה לקצה בנוסף להובלה, כגון סיוע בדיור, שירותים עסקיים, עזרה באיתור בתי ספר ושירותים רבים נוספים. השתמשו בשירותיה של חברת העברה בעלת שם וודאו שהם עובדים עם מובילים שותפים בעלי רישיון, ניסיון ואמינות.

שילוח ואחסון עם Sonigo International
Sonigo International עוזרת למשפחות, לעסקים בינלאומיים, לגופים ממשלתיים, לארגונים בינלאומיים ולמוסדות חינוכיים להעביר את אנשיהם בכל רחבי העולם כבר למעלה מ-36 שנים. שנות הניסיון הרבות ותשומת הלב שלנו לפרטים הם הנוסחה למעבר בינלאומי חופשי מדאגות.

מחשב העברות – הערכה חינם

הערכת מחיר ללא התחייבות

פרטי התקשרות:
צריכים עזרה?
דילוג לתוכן