Aliyah lift to Israel kef of moving international shipping relocation
International lift kef moving to Israel
Sonigo Moving to Israel - relocation, storage, international shipping
shipping container to Israel
SonigoInternational moving to Israel very kef of a lift international shipping
shipping container to Israel
Sonigo Moving to Israel - relocation, storage, international shipping
SonigoInternational moving to Israel very kef of a lift international shipping
International lift kef moving to Israel
Contact Info
שילוח בינלאומי לישראל - סוניגו יבוא רכב, תושב חוזר, עמילי מכס,

שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומית מסובכת יותר מהובלה מקומית, משום שהיא כרוכה בשימוש בשירותים של יותר מחברת הובלות אחת ונדרשת לקיים את התקנות החלות במדינות שונות.

מדריך זה יעזור לכם להבין את השלבים החשובים הכרוכים בהעברת תכולת ביתכם מנקודת המוצא ועד ליעד.

מי הצדדים המעורבים בשילוח בינלאומית?

 1. השולח

האדם השולח את המשלוח. מכיוון שהשולח הוא הבעלים של כל הטובין, הוא נושא באחריות חוקית לתכולת המשלוח, לרשימת הפריטים הנכללים במשלוח, לעלויות השילוח, לתשלום היטלי היבוא ולכל הניירת הדרושה, לביטוח ולכל אי ההתאמות או התשלומים הנוספים לאורך הדרך.

ודאו שאתם מבינים את הצעת המחיר שקיבלתם והקפידו לבחור בחברה אשר תמסור לכם מידע מפורט ויעיל, כדי שתדעו למה לצפות ותימנעו מהפתעות.

 1. חברת השילוח הבינלאומי

זו החברה בה תבחרו לתיאום ההובלה כולה. היא תפקח על כל השותפים האחרים המעורבים בהובלה. בקשו ממנה לפרט באופן ברור מה כלול בתשלום ולמה עליכם לדאוג בעצמכם. עליכם לוודא מה ומתי עליכם לשלם עבור כל חלק מן ההובלה – כך שלא תיתקלו בהפתעות לא נעימות כאשר המשלוח יגיע למדינת היעד.

לרוב, חברה זו תחתום אתכם על החוזה, תשלח לכם את החשבון ותהיה אחראית לפתרון כל הבעיות או התלונות העשויות להיות לכם.

 1. סוכן המקור

זו החברה אשר תארוז ותעמיס את המשלוח. מכיוון שמדובר בדרך כלל בחברה מקומית, היא תבצע סקירה לפני ההובלה כדי ליצור רשימה מפורטת של תכולת הבית ולתת לכם הצעת מחיר מדויקת.

 1. המשלח הבינלאומי

המשלח הבינלאומי מארגן את השילוח הימי ומטפל במסמכי היצוא (כולל "שטר מטען פנימי"). המשלח הבינלאומי וסוכן המקור (העשויים להיות אותה חברה) ידאגו להובלת המוצרים שלכם מביתכם לנמל.

באפשרותכם לעבוד מול משלח בינלאומי גם במדינת היעד.

 1. מחסן הקונסולידציה

אם יש לכם מכולה מלאה, אתם יכולים לשלוח את הטובין שלכם ישירות לנמל. אבל אם יש לכם משלוח קטן יותר הדורש קונסולידציה (איחוד), ייתכן כי הוא יישלח למחסן קונסולידציה, שם ייארז במכולה ביחד עם מוצרים של שולח אחר המיועדים להגיע לאותו היעד.

 1. נמל היצוא

זהו הנמל בו מתבצעת העמסת המכולה לספינה בפועל. יש להעמיס ולאטום את המכולה עם הגעתה לנמל היצוא. בדרך כלל לנמל היצוא אין חשיבות מבחינתכם, מכיוון שלא יהיה לכם קשר כלשהו עמו. הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק הוא שהצעת המחיר שקיבלתם כוללת את אגרת נמל המוצא ואת אגרת הטיפול במסוף המוצא. הן תצוינה בדרך כלל במילים "Origin Port Fees" או "OTHC" (Origin Terminal Handling Charges). במשלוחים המיועדים לארצות הברית, אגרות אלה הן בדרך כלל מבוקרות ונמוכות יחסית וכמעט תמיד כלולות במחיר; עם זאת, כדאי לבדוק כדי לוודא זאת.

כל דבר המגיע לנמל חייב להיות מועמס כבר למכולה, אטום ומשוחרר מן המכס במדינת המוצא. (השחרור במדינת המוצא מתבצע כמעט תמיד באופן ממוחשב).

 1. חברת הספנות

זו החברה אשר הספינה נמצאת בבעלותה. היא תנפיק "שטר מטען מאסטר" או "שטר מטען ימי". ברוב המקרים לא תהיו מודעים כלל לקיומו של תהליך זה; אולם מומלץ לשאול איזו חברת ספנות תוביל את המוצרים שלכם, משתי סיבות:

 • לוודא שהצעת המחיר מבוססת על התעריפים בפועל, ואינה בגדר "ניחוש".
 • על מנת לאפשר מעקב מקוון ישיר מול חברת הספנות.
 1. חברת המכולות

חברת המכולות היא המכונה המחזיקה בבעלותה את המכולה הימית ומשכירה אותה. זו עשויה להיות חברת הספנות או חברה אחרת, אולם לעובדה זו אין חשיבות מעשית עבורכם.

 1. נמל היעד

זה המקום בו תתבצע הפריקה של המוצרים במדינת היעד. בדרך לא יהיה לכם שום קשר עם הנמל. אבל אתם תהיו חייבים לו כסף! חשוב מאד שתבדקו שהצעת המחיר כוללת את אגרות נמל היעד ו-DTHC (אגרות טיפול במסוף היעד), או לפחות מציינת את סכומם.

הערה – אי הכללת אגרות נמל היעד בעת מתן הצעות מחיר לשילוח ימי בינלאומי היא דבר שבשגרה, אך אינה מקובלת לחלוטין.

אגרות אלה משולמות בדרך כלל במטבע של מדינת היעד ונרשמות כמעט תמיד כ"לא כלולות". על הצעת המחיר שתקבלו לכלול אותן לפחות להציג את סכומן. אתם חייבים לשלם אותן, ללא קשר לסכום, אפילו אם הן אינן מפורטות.

 1. מחסן הערובה של המכס

זהו מחסן היעד בו המוצרים שלכם יאוחסנו עד שחרורם מן המכס. אופן הטיפול בשחרור משתנה ממדינה למדינה. למשל, בקנדה השולח חייב להיות נוכח בעת הגעת המוצרים. בארצות הברית שחרור של מכולה שנכנסת בשלמותה מתבצע בבת אחת, אפילו אם היא מכילה משלוחים שונים. עם זאת, יש מדינות בהן קיימת חובה לפרוק מכולות המכילות יותר ממשלוח אחד וכל משלוח משוחרר מהמכס באופן פרטני. חשוב לברר כיצד תהליך זה מתבצע ולאחר כמה זמן תידרשו להתחיל לשלם דמי אחסון ואגרות נוספות.

 1. סוכן היעד

זו החברה במדינת היעד אשר תטפל בהליכי השחרור מהמכס, בהתנהלות מול הנמל ובמשלוח לביתכם. חברת הספנות הבינלאומית/מנהל ההובלה יכולים לשמש כסוכן היעד לצורך טיפול בשילוח כולו. עם זאת, מקובל להשתמש בשירותיה של חברה מקומית במדינת היעד.

הקפידו לברר את זהותו של סוכן היעד בעת קבלת הצעת המחיר, וזאת מן הסיבות הבאות:

 • כדי לוודא שהצעת המחיר מבוססת על התעריפים בפועל, ואינה בגדר "ניחוש" בלבד
 • כדי לבדוק את המוניטין וההמלצות של החברה אשר תטפל בטובין שלכם ביעד
 • לכן עליכם לשאול את סוכן היעד שאלות לגבי היטלי יבוא, הגבלות ופטורים
 • כדי לתת מענה לסוגיות ספציפיות הקשורות למקום של ביתכם החדש (האם קיימת גישה עבור מכולה באורך של 12 מטר? האם ברוב בנייני המגורים בעיר יש מעלית גדולה מספיק עבור הספה הענקית שלי?)

מילה בנושא עמילים

עמיל הוא מנהל הובלה אשר אינו מבצע אף אחת מן העבודות האחרות. אל תבלבלו בין עמיל לבין משלח בינלאומי, העשוי להשתמש בשירותיהם של סוכן המקור וסוכן היעד כקבלני משנה, מכיוון שהמשלח הבינלאומי מבצע פעולות חיוניות עבור הליך השילוח הבינלאומי, אפילו אם אתם לא רואים אותן מתבצעות.

מכיוון שעמיל אינו מבצע אף אחת מן העבודות הנדרשות, המחיר שהוא גובה תמורת ההובלה יהיה גבוה מזה המופיע בהצעת המחיר של כל חברה אחרת אשר בשירותיה הוא משתמש, בהנחה שאותה חברה תשתמש באותו מערך שירותים כמו העמיל. עם זאת, לעתים קרובות עמילים מעניקים מחירים נמוכים יותר מאשר חברות אחרות כי:

 • ייתכן כי הם אינם משתמשים באותו מערך שירותים או בשירותים באותה רמת איכות בהם חברה אחרת עשויה לבחור.
 • הם עלולים לא לבדוק את העלויות בפועל עד שתבחרו להשתמש בשירותיהם, ואז הם עלולים לנצל פרצה כלשהי בהסכם כדי להעלות את המחיר.
 • הם לא משלמים דמי רישיון כחוק.

לכן, עמיל עשוי לתת לכם הצעת המחיר הנראית לכאורה כנמוכה ביותר, אבל בסופו של דבר, או שהיא תהיה גבוהה יותר מהצעת המחיר המקורית או שתקבלו שירות באיכות נמוכה יותר (יותר נזקים, יותר עיכובים, יותר בעיות, ותצטרכו להשקיע יותר כסף כדי לתקן אותם).

והכי חשוב, אף אחד לא בודק את היציבות הפיננסית של העמיל. אם תשלמו לעמיל והוא לא ישלם לחברת הספנות, לא תקבלו את הדברים שלכם! לעומת זאת, ועדת הימאות הפדרלית דורשת ערבות מי שמחזיק ברישיון מטעמה, וגופים מכובדים בענף, כגון FIDI-FAIM, בודקים את היציבות הפיננסית של החברות הרשומות בהם.

במסגרת שירותי ההעברה (רילוקיישן) הבינלאומיים ישנן חברות המספקות שירותים מקצה לקצה בנוסף להובלה, כגון סיוע בדיור, שירותים עסקיים, עזרה באיתור בתי ספר ושירותים רבים נוספים. השתמשו בשירותיה של חברת העברה בעלת שם וודאו שהם עובדים עם מובילים שותפים בעלי רישיון, ניסיון ואמינות.

שילוח ואחסון עם Sonigo International
Sonigo International עוזרת למשפחות, לעסקים בינלאומיים, לגופים ממשלתיים, לארגונים בינלאומיים ולמוסדות חינוכיים להעביר את אנשיהם בכל רחבי העולם כבר למעלה מ-36 שנים. שנות הניסיון הרבות ותשומת הלב שלנו לפרטים הם הנוסחה למעבר בינלאומי חופשי מדאגות.

בחירת חברת הובלה               

בין אם אתם עושים עלייה, חוזרים לישראל או פשוט נוסעים לישראל לשהות ממושכת, אתם יודעים שעליכם לקבל החלטות חשובות ולבצע הכנות רבות טרם הנסיעה שלכם. ללא ספק, אחת ההחלטות החשובות ביותר היא בחירת חברה אמינה להובלת טובין משק הבית שלכם. בבחירת חברות הובלה, עליכם לשקול את הקריטריונים הבאים:

 •      מוניטין החברה
 •     ניסיון בהובלה בין לאומית (בפרט לישראל)
 •      מחיר
 •     איכות
 • השירותים                                                                                               

משנת 1987, Sonigo עזרה להעביר מעל ל-20,000 משפחות לישראל. רשת המובילים הבין לאומית שלנו, המספקת שירותים כמעט בכל אזור מטרופולין במדינה, כוללת אורזים בעלי עבר מפואר של משלוחים מוצלים לישראל וליעדים בין לאומיים נוספים. היקף השירותים שלנו מדלת לדלת לוקח בחשבון כל פרט במעבר שלכם, כולל אריזה, איסוף מביתכם, הובלה בתוך ומחוץ לארץ, שחרור ממכס ומסירה בביתכם בישראל. בנוסף, אנו מומחים לביטוח ימי ואנחנו מציעים מגוון פוליסות בהתאם לצרכיכם. כל נותני השירות שלנו, כולל המובילים, המשאיות, קווי הספנות וסוכני המכס/המשלוחים שלנו נבחרים ומפוקחים מקרוב כדי להבטיח שתקבלו את מירב המומחיות והמקצועיות.

ב-Sonigo International Shipping, אנו מציעים שירות איכותי ביותר, מידע כנה ומועיל וקשר אישי קרוב במהלך כל המעבר שלכם. Sonigo International היא מובילה מומלצת על ידי מרכזי עלייה ברחבי העולם, המבצעת הובלות עבור תאגידים, ממשלות וארגונים דתיים רבים, וכן קבוצות מתנדבים, משפחות ואנשים פרטיים.

הצוות של Sonigo מבטיח להפוך את המעבר שלכם לחלק ככל האפשר.  הכנו את המדריך הזה כדי לענות על שאלות נפוצות ולתת סקירה כללית של תהליך המשלוח.

 • Sonigo International Shipping מחכה להתחיל לעזור לכם לעבור לישראל בהצלחה וללא בעיות.

למה לבחור ב-Sonigo למעבר בין מדינות

Sonigo International עוזרת למשפחות, לעסקים בינלאומיים, לגופים ממשלתיים, לארגונים בינלאומיים ולמוסדות חינוכיים לבצע העברות בין מדינות כבר למעלה מ-35 שנים. שנות הניסיון הרבות ותשומת הלב שלנו לפרטים הם הנוסחה למעבר בינלאומי חופשי מדאגות.

הערכות בחינם

 1.  

נציגי המכירות המנוסים של Sonigo International יבקרו בביתכם ויתנו לכם הצעת מחיר המותאמת באופן אישי לצרכים שלכם, ללא עלות וללא התחייבות. ההערכה שלנו מדויקת ומקיפה ומבוססת על השותפויות הקיימות שלנו בתחום השילוח וההובלה ברחבי העולם.

מחיר ידוע מראש שכולל הכל

 1.  

תקבלו הצעת מחיר תחרותית עבור העלות של כל המעבר שלכם – מראש! אנו לא נסתיר סעיפים ולא נמחק אגרות כדי לגרום להצעת המחיר להיראות אטרקטיבית יותר. ותמיד נבצע סקירה לפני המעבר כדי להעריך את נפח והיקף העבודה כדי לתת מחיר הוגן ומדויק אשר ישקף את הצרכים הספציפיים שלכם.

מתאם הובלה ייעודי

 1.  

במקום לדבר עם ספקים שונים דרך ניתוב שיחות, יהיה לכם איש קשר אחד אשר יהיה המתאם האישי שלכם וינהל את המעבר מא' עד ת'. הוא יהיה אתכם בקשר לכל האורך התהליך, ממועד האריזה ועד מועד האספקה והפריקה ביעד.

מעבר מותאם

 1.  

אנו נתפור לכם במיוחד את השירותים המתאימים עבור האריזה והשילוח של החפצים האישיים שלכם, לא משנה מה הגודל והנפח שלהם.

שירות מלא

 1.  

עדכנו אותנו מה אתם צריכים ואנחנו נדאג לזה, כולל: חומרי אריזה, עטיפות מיוחדות, תיוג ורשימות מצאי, הגנה על הרצפה, ארגזי עץ מותאמים, היתרי חנייה, מנופים, פרטי המשטרה ומכולות על מנת להבטיח שהדברים שלכם יגיעו ליעדם בשלום.

חומרי אריזה מיוחדים

 1.  

אנו משתמשים בחומרי אריזה באיכות גבוהה הניתנים למיחזור או לשימוש חוזר ומתוכננים כך שיעניקו לחפצים שלכם הגנה מרבית לכל אורך המעבר. אנו נארוז את החפצים שלכם בזהירות בארגזים, בקופסאות קרטון ובכיסויי פלסטיק עמידים ונקיים ונעטוף את הפריטים השבירים שלכם בחומרים רכים בולמי זעזועים עם ריפוד מיוחד. המכולות נארזות באופן מקצועי במקום או במחסן שלנו על מנת להבטיח שהפריטים לא יזוזו ולא יינזקו במהלך ההפלגה הארוכה ליעד.

שירות לקוחות מעולה

 1.  

Sonigo International מציעה מגוון מלא של שירותים שיהפכו את המעבר שלכם וקל ופשוט. אנחנו נדאג לכל חלק מהמעבר שלכם במקומכם! שירות הלקוחות המעולה שאנו מעניקים לכל לקוח מביא לנו ממליצים ולקוחות חוזרים, ואנו סמוכים ובטוחים שגם אתם תיהנו מהשירותים שלנו.

אמינות

 1.  

הצוות של Sonigo International מגיע תמיד בזמן, עם עובדים שעברו הכשרה מלאה, המשאיות הנכונות, הציוד הטוב ביותר והמון חומרי אריזה. המטרה שלנו היא לאפשר לכם לעבור בראש שקט.

הכשרה

 1.  

כל אחד מחברי הצוות עובר את תוכנית ההדרכה המקצועית שלנו ככדי ללמוד כיצד להעניק את שירותי ההובלה המעולים ביותר ולעמוד בסטנדרטים הקפדניים שלנו לפני שהם אפילו יוצאים לעבודה. יש לנו דירה לדוגמה משלנו, בה חברי הצוות אורזים ופורקים תכולה של חדר שלם כדי לבחון את ההכשרה שלהם. Sonigo International מסומכת ע"י קונסורציום ההובלות הבינלאומי FIDI FAIM ואנו עוברים ביקורות סדירות.

חברה גלובלית

 1.  

Sonigo International הקימה רשת עולמית נרחבת של שותפים החולקים עמנו את הגישה המקצועית שלנו ומעניקים שירות לקוחות מצוין. אנחנו מציעים הובלות מקצה לקצה אשר יענו על כל הצרכים שלכם.

ביצענו אלפי הובלות בינלאומיות מוצלחות

מה שמבדיל אותנו הוא רמת השירות שאנו מציעים ללקוחותינו. אנחנו מבצעים הערכות ללא עלות וללא התחייבות, מקשיבים לחששות שלכם ומוצאים את הפתרונות הטובים ביותר המותאמים לצורכי הרילוקיישן שלכם.

Sonigo היא חברה גאה ב:

 • IAM(התאחדות המובילים הבינלאומית)
 • FIDI(הפדרציה של חברות ההובלה הבינלאומיות) ובעלת הסמכה מטעם FAIM
 • RIM(תוכנית ®Registered International Mover)
 • Worldwide ERC
 • LACMA(התאחדות המובילים הבינלאומיים באמריקה הלטינית והקריביים)
 
 

 

ישנן שתי דרכים לשלח את הטובין שלכם לישראל:

·       ארגז עץ – מתאים למשלוחים קטנים יותר (לרוב עד 24069.3 ליטר) – 
        למידע המלא – לחצו כאן

·       מכולות – מתאים למשלוחים גדולים יותר – למידע המלא לחצו כאן